QALAM TEKNOLOJİ

Qalam Teknoloji 1997 yılında kurulmuştur. Ağırlıklı olarak Network (Ağ), Bilişim Güvenliği ve Danışmanlık alanında hizmet vermekle birlikte birçok Yazılım, Otomasyon, Arşivleme, Web Tasarımı, Eğitim Projelerini de başarı ile tamamlamıştır.

Qalam Teknoloji Deep Freeze, Anti-Executable, Power Save, Insight gibi programların üreticisi olan Faronics firmasının ve EVOC endüstriyel ürünlerinin Türkiye distribütörüdür. Ayrıca Fortinet, NetASQ, SonicWALL ve ZyXEL gibi markaların İstanbul’daki en büyük dağıtıcısıdır. Fortinet, Brocade, SonicWALL, Cisco, Juniper, HP, NetASQ, Aruba, Cyberoam ağ ürünlerine destek vemektedir.

Bünyesinde CISSP, SANS SEC-560, CE|H, CCNP, CCNA, FCNSP, FCNSA, MCSE, MCSE-Messaging + Security, MCSA, MCSA-Messaging + Security, MCP, MCDST, BCNE, BCLE, SYBASE gibi uzmanlık sertifikalarına sahip kadrosu ile müşterilerine profesyonel çözümler sunmaktadır. 2007, 2008, 2009, 2010 ve 2011 yılı verilerine göre yapılan araştırmada Beyaz Bilgisayar ilk 500 bilişim firması arasında yer almıştır.

Qalam Teknoloji müşterilerine ürünlerini en uygun fiyatlarla 30 ‘u aşkın bayi ağı  ile ulaştırmaktadır.

Türkiye’nin İlk UTM ve Firewall Destek Merkezi…

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardım çağrılarını deneyimli kadrosu ile karşılayan Beyaz Bilgisayar müşterilerine telefonda destek, yerinde destek ve yüz yüze eğitim gibi destek hizmetlerini kurmuş olduğu profesyonel çağrı merkezi vasıtası ile vermektedir. Bu sayede Türkiye’nin ilk UTM ve Firewall destek merkezi olma ayrıcalığına sahiptir.

 • 1997

  Qalam Teknoloji 1997 yılında kurulmuştur.

 • 75 PERSONEL

  Qalam Teknoloji ekibi Eylül 2017 itibarı ile 75 kişiden oluşmaktadır.

 • HİZMET

  Network, Bilişim Güvenliği, Altyapı alanlarında hizmet vermektedir.

 • MARKA

  Qalam Teknoloji Fortinet, Faronics, Brocade gibi markaların İstanbul'daki en büyük dağıtıcılarındandır.

 • İLK 500

  Qalam Teknoloji 2007‘den beri her yıl ilk 500 bilişim firması arasında yer almıştır.