Otomasyon

Bir iş yerinde, iş verimini arttırmak amacıyla makinalaşma.
Otomasyon sonucu emekten tasarruf edilerek, üretimde belli hizmetler makinelere bırakılır. Bu makinelerin kullanılması sonucu üretim, sürekli, otomatik olarak ve herhangi bir müdahaleyi gerektirmeksizin gerçekleştirilmektedir.
Otomasyonun avantajları; maliyet düşüşü, kalite artışı, zamandan tasarruf ve iş kazalarının azalması olarak özetlenebilir. Buna karşılık otomasyon sonucu işletmelerin yatırım harcamaları artar ve işsizlik meselesi ortaya çıkar

Akıllı Durak Sistemi

Durak Bilgilendirme Sistemi
Hazırlanacak sistem şekildeki işlevleri içermektedir:

Hatların Görüntülenmesi : 
Öncelikle duraktan geçen hat otobüslerinin durağa geliş saati ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır. Yolcular aşağıdaki benzeri bir ekrandan hat bilgilerini rahatlıkla görmektedir. Hatların varış saatleri merkezden GPRS hattı üzerinden güncellenmektedir.

Devamını Oku

Uzaktan Sayaç Okuma

Uzaktan Sayaç Okuma, elektrik sayaçlarının, kablolu (PSTN/ETHERNET) veya kablosuz (GPRS) erişimle uzaktan okunması ve verilerin bir merkezde toplanması işidir.

 

Sahada dağınık durumda bulunan tüm tesislerinizdeki elektrik sarfiyatlarınızı, ister manuel, ister otomatik olarak, anlık takip edebilirsiniz.

Uzaktan sayaç okuma sistemi sayesinde, tesislerinizdeki kayıp ve kaçakları denetleyebilir ve Kompanzasyon sistemlerinizi izleyebilirsiniz.

Sistem sizi e-mail ve/veya SMS ile uyararak ceza ödememenizi sağlar.

Otomatik sayaç okuma sistemi ile geçmişe dönük raporlar alabildiğiniz gibi, geleceğe dönük sarfiyat projeksiyonları da yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Kiosk

İETT’nin sefere çıkan söförlerinin günlük görevlerini almasını ve gerekirse basmasını sağlayan cihaz Beyaz Bilgisayar tarafından geliştirilmiştir. Cihaz İETT tarafından şu anda kullanılmaktadır. Kimlik kartını cihaza okutan söförün günlük görevleri otomatik olarak ekranda çıkmakta ve dokunmatik ekranla çeşitli sorgular yapılabilmektedir.

Devamını Oku

Soğutucu Kontrol

Marketlerde yaşanan önemli sorunlardan biride, soğutucu dolaplarında yaşanan arızalar veya yanlış set değerlerinde çalıştırma sebebiyle ürünlerin bozulmasıdır. Bu durum hem maddi zarara hem de müşteri memnuniyetsizliğine neden olmaktadır.

Devamını Oku

Qalam Teknoloji Hizmetleri

İrtibat 0212 578 08 98